top of page

סרט בהפקת BBC חובה לכל מגדל תרנגולות מתחיל או מתקדם המסביר את התנהגות הלהקה וחייהם הפרטיים של התרנגולות בקיצור, פסיכולוגיה של תרנגולות , חייבים לראות.

סרט חובה על תרנגולות
התפתחות האפרוח בתוך הביצה

אנימציה מרהיבה על שלבי התפתחות העובר בתוך הביצה מאפשרת לנו להציץ פנימה שלב אחר שלב בהתפתחות האפרוח מהסרט ניתן ללמוד לאבחן כאשר ישנה תמותת עוברים בזמן ההדגרה מהו היום שבו קרתה התמותה מידע זה יכל לסייע באיתור הסיבות והכשלים.

בניית לול תרנגולות

עשה זאת בעצמך , בניית לול תרנגולות.

ועוד על בניית לול תוכלו לקרא בבלוג במאמר על "בניית לול תרנגולות"

תרנגולות בחצר האחורית
תרנגולות בחצר האחורית.
סדרת כתבות בשלושה חלקים על גידול עופות חופש בחצר מאת אלכס קצ'אן.
בעיות בהדגרה

נתקלים בבעיות בשלבי ההדגרה השונים?

לא מצליחים להבין מדוע אחוזי הבקיעה נמוכים?

מדוע יש תמותת עוברים גדולה?

מדוע אפרוחים לא מצליחים לבקוע מהביצה? 

בעיות ופתרונות בהדגרה מאת אוניברסיטת קליפורניה:

http://anrcatalog.ucanr.edu/pdf/8127.pdf

 

הוראות חיסון חובה ותקנות

הוראות חיסוני חובה לבעלי כנף בפינות חי, משקי ילדים, גני חיות, עופות חצר, שווקים, תערוכות.

קישור לקובץ תקנות צער בעלי חיים

תקנות צער בעלי חיים, מאת השירותים הווטרינרים.

חובה על כל מגדל לעמוד בסטנדרט מינימלי שנקבע בחוק לרווחת בעלי החיים. לחיצה על הקישור תוריד את המסמך אליכם.

 • מהן גזעי המטילות שלכם?
  גזעי המטילות שלנו שמצטיינות בהטלה מרובה הם פלימות רוק , פלימות פארטריג' , פנדסנקה ,לגבאר, ססקס. כולן מטילות רוב השנה ומצויינות כגידול בחצר. ניתן ואף רצוי לשלב בין הגזעים כשמקימים לול להטלה כדי להנות מהתכונות ומהיתרונות של כל גזע ביחד ולחוד בלהקה. אראוקנה ומארנס יוסיפו צבע מעניין לסל הביצים אך הם נחשבות למטילות פחות טובות.
 • איזה גזעים נוחים לגידול בחצר?
  נקבות מכל הגזעים הן שקטות לרוב , ישמיעו "קשקשת" בזמן הטלה לא רעש חריג שאמור להפריע. לכן כל הנקבות מהגזעים המוצעים באתר הן נוחות לגידול. ישנם גזעים שפחות נוחים לגידול בגלל אופיים "הלחוץ", אין לנו אותם. ישנם גזעים שיתאימו יותר ליצירת קשר עם ילדים - משי , פלימות פארטריג' ובארד רוק, אראוקנה, פקין. בוודאי שאפשר לבנות אמון גם עם הגזעים האחרים שלנו , תלוי בתנאים ובסבלנות של המגדל. לילדים יותר נוח להתחבר לאפרוחים והקשר ממשיך גם כשהם גדלים וזה יתרון עצום לשני הצדדים.
 • האם ניתן לזהות זכרים ונקבות?
  זיהוי מין וודאי ניתן בגזעים מסויימים בגיל יום כמו פלימות רוק, יש גזעים שאותם ניתן לזהות רק בגיל חודשיים - שלושה בוודאות, לא בכל הגזעים זה פשוט ומצריך מיומנות ונסיון בגידול הגזע. יתרון בגידול גזעי הוא שקל ללמוד את הגזע ולהשוות מראה וסימנים חיצוניים שמסייעים בזיהוי מין ולתת ביטחון בזיהוי.
 • מה מחיר האפרוחים שלכם?
  המחירים תלויים בגזע ובגיל ובהשקעה בגידול וכמובן בחיסונים שקיבלו האפרוחים, כך שהמחירים משתנים בין הגזעים ובין העונות, תמיד כדאי לברר איתנו בטלפון 050-6666-711 או בשליחת הודעה דרך האתר ב "צור קשר" אפשר גם בוואטאפ, תנתן עדיפות למזמינים מראש ומחירים נוחים. בקניה תנתן קבלה על התשלום (הכל מסודר וגלוי אצלינו) וכמובן אישור המתעד את החיסון שקיבלו. חשוב מאוד! עופות לא קונים מכל אחד!!! ההיצע הוא גדול וגם כך המחלות המועברות בין המגדלים. בחוות לולי , אנו עובדים עם פיקוח וטרינרי ומבטיחים אפרוחים נקיים ממחלות וזו התחייבות!
 • איפה אתם ממוקמים?
  חוות לולי נמצאת בכפר בלום (15 דקות צפונית לראש פינה). ניתן להגיע אלינו אך ורק בתיאום מראש. אפשר גם בסופי שבוע. איננו מכניסים מבקרים לחווה כדי לשמור על המקום בטוח ונקי ממחלות לטובתכם.
 • האם יש משלוחים?
  בתקופת מסויימות ניתן לקבל בנקודות איסוף וכמובן שיעשה בתיאום עם הלקוח. כרגע אנחנו מגיעים לכרמיאל, לכפר סבא (בצרה) ולחיפה. המשלוח יכל להיות על הדרך. המשלוח לא מגיע עד בית הלקוח והוא חינם!.
 • איזה חיסונים צריך לחסן תרנגולות?
  כל הפרטים במאמר הבא בבלוג שלנו: https://www.lulyfarm.com/post/2017/03/27/-d7-97-d7-a9-d7-99-d7-91-d7-95-d7-aa-d7-94-d7-97-d7-99-d7-a1-d7-95-d7-9f-d7-95-d7-94-d7 שימו לב גם לקישור של השירותים הוטרינרים המוזכר במאמר. חשוב מאוד! עופות לא קונים מכל אחד!!! ההיצע הוא גדול וגם כך המחלות המועברות בין המגדלים. בחוות לולי , אנו עובדים עם פיקוח וטרינרי ומבטיחים אפרוחים נקיים ממחלות וזו התחייבות!
שאלות ותשובות

 © כל התמונות והכתבות באתר כפופים לזכויות יוצרים , אין להשתמש בהם ו/או להעתיק אותם בלי רשות בכתב מחוות לולי.

bottom of page